Határidők a félévben

Menü megjelenítése

Határidők a félévben

Utolsó frissítés: 2024 február 20.

A félévvel kapcsolatos legfontosabb időszak típusok és határidők

Beiratkozás (új felvettek részére) és bejelentkezés (minden hallgató részére): minden félév elején a tanévi időbeosztásban meghatározott legalább egy hét.

Tantárgyfelvételi és leadási időszak: A tantárgyfelvételi időszak a félév elején két hétből áll.

Késedelmes tantárgyfelvételi és -leadási időszak: a félév 3. hete (1 hetes késedelmes tantárgyfelvételi lehetőség). Ebben az időszakban a késedelmes tantárgyfelvételre és -leadásra kérvény benyújtása szükséges.

Szorgalmi időszak: a tanév időbeosztása szerint az egyes félévekben általában 13 hét. A szorgalmi időszakba beletartozik a terepgyakorlatok (műhelygyakorlat, tanulmányi szemle) időszaka is.

Vizsgaidőszak: a szorgalmi időszakot követi, őszi félévben általában december közepétől január végéig, tavaszi félévben május közepétől június közepéig tart. A vizsgaidőszak általában 5 hét.

Záróvizsga jelentkezés: a záróvizsgázni szándékozó hallgatóknak a NEPTUN TR-en keresztül kell a záróvizsgára jelentkezniük. A konkrét határidőt a tanév időbeosztása jelöli ki.

Szakdolgozat/diplomadolgozat leadás határideje: a záróvizsgázó hallgatóknak a tanév időbeosztásában meghatározott határidőig kell elkészíteniük és leadniuk a szakdolgozatukat/diplomadolgozatukat.

Záróvizsga időszak: azon időszakot jelöli, melyre a félévben a záróvizsgák egyes részei megszervezésre kerülnek. A záróvizsga időszak kezdő és végnapját a tanév időbeosztása tartalmazza.

Kifogásbejelentési időszak: a vizsgaidőszak lezárultát követő 14 nap, melyben a hallgatók a NEPTUN TR-ben bejegyzett eredményeik ellen vagy azok hiánya miatt a NEPTUN TR-en keresztül kifogásbejelentési kérelemmel élhetnek.

Az adott tanév/félév konkrét határidő dátumaiért minden esetben szükséges tanulmányozni a tanév időbeosztását.